ABRUZZO
1 Daniele Berardi Sez. Loreto Aprutino ORTAM
2 Alejandra Meda Sez. Pescara ORTAM
BASILICATA
1 Giuseppe Fucella Sez. Lagonegro ORTAM
2 Antonio Ielpo Sez. Lagonegro ORTAM
3 Fabio Limongi Sez. Lagonegro ORTAM
CAMPANIA 
1 Fiorenzo Biancaniello Sez. Avellino ORTAM
2 Rossana Braca Sez. Salerno ORTAM
3 Myriam Caputo Sez. Salerno ORTAM
4 Paola Daniele Sez. Salerno ORTAM
5 Sandro Furno Sez. Piedimonte Matese ORTAM
6 Anna Lisa Golvelli Sez. Piedimonte Matese ORTAM
7 Gino Guadalupo Sez. Piedimonte Matese ORTAM
8 Maria Lerro Sez. Piedimonte Matese ORTAM
9 Giovanni Maiurano Sez. Avellino ORTAM
10 Franca Martone Sez. Caserta ORTAM
11 Luciano Giuseppe Pepe Sez. Avellino ORTAM
12 Almerinda Pietrosanto Sez. Salerno ORTAM
13 Ciro Teodonno Sez. Piedimonte Matese ORTAM
14 Alessandro Valle Sez. Piedimonte Matese ORTAM
EMILIA ROMAGNA
1 Rodolfo Del Monte Sez. Parma ORTAM
2 Ferioli Valeria Sez. Ferrara ORTAM
3 Rovatti Elisa Sez. Ferrara ORTAM
4 Domenico Staglianò Sez. Ferrara ORTAM
5 Andrea Trenti Sez. Modena ORTAM
6 Stefano Gentilini Sez. Cesena ORTAM
7 Daniele Lenzi Sez. Bologna ORTAM
8 Serena Perego Sez. Bologna ORTAM
9 Rossella Demaria Sez. Bologna ORTAM
10 Cerasuolo Mario Sez. Bologna ORTAM
11 Fabbri Lidia Sez.Ferrara-Rovigo ORTAM
12 Frazzi Raffaele Sez. Reggio Emilia ORTAM
13 Orsatti Chiara Sez. Parma ORTAM
14 Zanetti Silvia Sez. Parma ORTAM
FRIULI VENEZIA GIULIA
1 Loretta Minisini Sez. Cervignano del Friuli
2 Lia Moroni Sez. Trieste ORTAM
3 Ivana Bassi Sez. Udine ORTAM
4 Walter Coletto Sez. Sacile ORTAM
5 Marco Veneziano Sez. Pordenone ORTAM
LAZIO
1 Ilo Berni Sez. Viterbo ORTAM
2 Antonio Di Grottole Sez. Viterbo ORTAM
3 Alessio Liquori Sez. Roma ORTAM
4 Alesini Guelfo Sez. Monterotondo ORTAM
5 D’agostino Erminio Sez. Cassino ORTAM
6 Spiridigliozzi Vincenzo Sez. Cassino ORTAM
7 Festuccia Monica Sez. Rieti ORTAM
LIGURIA
1 Marina Abisso Ferrazin Sez. Genova-Ligure ORTAM
2 Chiara Baccarini Sez. Genova-Ligure ORTAM
3 Fabiano Belfiore Sez. Genova-Ligure ORTAM
4 Marco Bragheri Sez. Genova-Ligure ORTAM
5 Ainino Cabona Sez. Chiavari ORTAM
6 Rosalba Carpaneto Sez. Sampierdarena ORTAM
7 Chiara Cavalcante Sez. S.A.T. ORTAM
8 Stefania Cavallini Sez. Sarzana ORTAM
9 Laila Ciardelli Sez. La Spezia ORTAM
10 Maria Luisa D’angelo Sez. U.L.E. Genova ORTAM
11 Antonio Ferrazin Sez. Genova-Ligure ORTAM
12 Marina Abisso Ferrazin Sez. Genova-Ligure ORTAM
13 Mirko Ferretti Sez. Sarzana ORTAM
14 Giuliano Geloso Sez. Sampierdarena ORTAM
15 Rita Giordano Sez. Sampierdarena ORTAM
16 Elena Kaiser Sez. Genova-Ligure ORTAM
17 Paola Lintas Sez. U.L.E. Genova ORTAM
18 Milena Manzi Sez. Chiavari ORTAM
19 Andrea Masconi Sez. U.L.E. Genova ORTAM
20 Leonardo Moretti Sez. Imperia ORTAM
21 Sara Musante Sez. U.L.E. Genova ORTAM
22 Walter Nesti Sez. Finale Ligure ORTAM
23 Simona Oberti Sez. Bolzaneto ORTAM
24 Giuliana Orengo Sez. U.L.E. Genova ORTAM
25 Andrea Percivale Sez. Bolzaneto ORTAM
26 Gio Batta Podestà Sez. Sampierdarena ORTAM
27 Arianna Prati Sez. Chiavari ORTAM
28 Stefano Privitera Sez. Chiavari ORTAM
29 Angela Evelina Raciti Sez. Chiavari ORTAM
30 Antonio Repetto Sez. Novi Ligure ORTAM
31 Stefania Rossi Sez. Bolzaneto ORTAM
32 Laura Tavella Sez. U.L.E. Genova ORTAM
33 Davide Tenerini Sez. Sarzana ORTAM
34 Miryam Trumpy Sez. Genova-Ligure ORTAM
35 Roberto Trumpy Sez. S.A.T. ORTAM
36 Fulvio Tuvo Sez. Rapallo ORTAM
37 Piera Ughetto La Corsa Sez. La Spezia ORTAM
38 Caterina Vallarino Sez. Arenzano ORTAM
39 Giancarlo Volpe Sez. Calice Ligure ORTAM
LOMBARDIA
1 Roberto Andrighetto Sez. Varese ORTAM
2 Felice Brambilla Sez. Cassano d’Adda ORTAM
3 Claudio Gerelli Sez. Cinisello Balsamo ORTAM
4 Marcello Manara Sez. Bergamo ORTAM
5 Marco Rossi Sez. Laveno ORTAM
6 Laura Vigano’ Sez. Cinisello Balsamo ORTAM
7 Danilo Donadoni Sez. Bergamo ORTAM
8 Giorgio Monteverdi Sez. Brescia ORTAM
9 Enrico Pelucchi Sez. Sondrio ORTAM
10 Luisa Ruberl Sez. Milano ORTAM
11 Mario Sala Sez. Dongo ORTAM
12 Massimo Silvestri Sez. Bergamo ORTAM
MARCHE
1 Tonino Achilli Sez. S.Severino Marche ORTAM
2 Giovanni Angradi Sez. Fabriano ORTAM
3 Giancarlo Balducci Sez. Pesaro ORTAM
4 Alberto Capuani Sez. Ancona ORTAM
5 Pierluigi Cipolletti Sez. S.Severino Marche ORTAM
6 Carla De Luca Sez. Ancona ORTAM
7 Mauro Filantropi Sez. Amandola ORTAM
8 Valeria Gabrielli Sez. Ancona ORTAM
9 Gianfranco Pistolesi Sez. Fermo ORTAM
10 Domenico Pistonesi Sez. Fermo ORTAM
11 Attilio Raffaelli Sez. Potenza Picena ORTAM
12 Ivana Santoni Sez. Fermo ORTAM
13 Mario Scarfini Sez. Fermo ORTAM
14 Paola Tamburini Sez. Ancona ORTAM
15 Pacifico Tesei Sez. Fermo ORTAM
16 Elisabetta Tittini Sez. S.Severino Marche ORTAM
17 Nazzareno Vecchiotti Sez. S.Benedetto Del Tronto ORTAM
PIEMONTE
1 Valeria Aglirà Sez. Uget Torino ORTAM
2 Massimo Andreis Allamandola Sez. Garessio ORTAM
3 Aldo Aruga Sez. Torino ORTAM
4 Massimo Aruga Sez. Torino ORTAM
5 Andrea Balla Sez. Alba ORTAM
6 Guido Blotto Sez. Uget Torino ORTAM
7 Maria Luisa Bonetto Sez. Uget Torino ORTAM
8 Giuseppe Borione Geb – Sottosez. Torino ORTAM
9 Giovanni Brocca Sez. Novi Ligure ORTAM
10 Laura Bruno Sez. Uget Torino ORTAM
11 Piero Carrera Sez. Volpiano ORTAM
12 Cesare Casassa Sez. Lanzo Torinese ORTAM
13 Stefano Cerato Sez. Lanzo Torinese ORTAM
14 Angela Coda Zabetta Sez. Orbassano ORTAM
15 Daniele Dan Sez. Alessandria ORTAM
16 Cassandro Dolfi Sez. Volpiano ORTAM
17 Daria Fava Geb – SottoSez. Torino ORTAM
18 Giuseppe Gavazza Sez. Uget Torino ORTAM
19 Maria Grazia Gavazza Sez. Novi Ligure ORTAM
20 Giorgio Gnocchi Sez. Uget Torino ORTAM
21 Giorgio Grazzini Sez. Moncalieri ORTAM
22 Lodovico Marchisio Sez. Torino ORTAM
23 Marilena Piacenza Sez. Peveragno ORTAM
24 Mario Piacenza Sez. Uget Torino ORTAM
25 Ivo Reano Sez. Lanzo Torinese ORTAM
26 Carla Rigotti Sez. Aosta ORTAM
27 Renzo Ruggia Sez. Ivrea ORTAM
28 Lidia Savoldi ORTAM
29 Walter Sburlati Sez. Garessio ORTAM
30 Marzia Serralutzu Sez. Moncalieri ORTAM
31 Franco Stuardi ORTAM
32 Vittorio Zeppa Sez. Uget Torino ORTAM
PUGLIA
1 Generoso Antonio Lomaestro Sez. Foggia ORTAM
2 Pompeo Russo Sez. Foggia ORTAM
SARDEGNA
1 Gianni Fanni Sez. Cagliari ORTAM
SICILIA
1 Luigi Sciacca Sez. Catania ORTAM
TOSCANA
1 Eugenio Casanovi Sez. Castelnuovo Garfagnana ORTAM
2 Riccardo Gennaro Sez. Castelnuovo Garfagnana ORTAM
3 Luca Tommasi Sez. Viareggio ORTAM
TRENTINO ALTO ADIGE
1 Laura Belli Sez. Bronzolo C.A.I. A.A. ORTAM
2 Franco Boscolo Sez. Bolzano C.A.I. A.A. ORTAM
3 Francesca Broz Sez. Merano C.A.I. A.A. ORTAM
4 Carla Bussola Sez. Vipiteno C.A.I. A.A. ORTAM
5 Luigi Cova Sez. Appiano C.A.I. A.A. ORTAM
6 Silvio Gonzo Sez. Merano C.A.I. A.A. ORTAM
8 Livio Pacher Sez. Vipiteno C.A.I. A.A. ORTAM
9 Dario Paternoster Sez. Bressanone C.A.I. A.A. ORTAM
10 Silvano Rosa Sez. Appiano C.A.I. A.A. ORTAM
11 Ugo Santon Sez. Vipiteno C.A.I. A.A. ORTAM
12 Barbara Trestini Sez. Bolzano C.A.I. A.A. ORTAM
14 Adriano Zanella Sez. Vipiteno C.A.I. A.A. ORTAM
UMBRIA
1 Giorgio Bernardini Sez. Terni ORTAM
2 Francesco Antonio Biondi Sez. Terni ORTAM
3 Francesco Giontella Sez. Terni ORTAM
4 Claudio Mancini Sez. Citta’ Di Castello ORTAM
5 Cristiano Marani Sez. Perugia ORTAM
6 Franco Masciotti Sez. Foligno ORTAM
7 Maria Minciotti Sez. Citta’ Di Castello ORTAM
8 Andrea Ortolani Sez. Perugia ORTAM
9 Vinciarelli Adriano Sez. Terni ORTAM
10 Vitali Giorgio Sez. Foligno ORTAM
VALLE D’AOSTA
1 Andrea Sappino Sez. Chatillon ORTAM
VENETO
1 Selina Angelini Sez. Venezia ORTAM
2 Massimo Baldan Sez. Dolo ORTAM
3 Bassi Ivana SAF Udine
4 Fiorella Bellio Sez. Mestre ORTAM
5 Fabrizio Bettini Sez. Dolo ORTAM
6 Maria Grazia Brusegan Sez. Dolo ORTAM
7 Alberto Costa Sez. Rovigo ORTAM
8 Giannantonio Codognotto Capuzzo Sez. Treviso ORTAM
9 Giorgio Dalla Costa Sez. Schio ORTAM
10 Angelica Dal Pozzo Sez. Schio ORTAM
11 Emma Dal Pra Sez. Vicenza ORTAM
12 Lidia Fabbri Sez. Rovigo ORTAM
13 Lia Favaro Sez. S.Donà Di Piave ORTAM
14 Luciano Favaro Sez. Codroipo ORTAM
15 Maurizio Florian Sez. San Donà di Piave ORTAM
16 Enzo Galeone Sez. Feltre ORTAM
17 Lorenza Gasparella Sez. Malo ORTAM
18 Enrico Gherardi Sez. Rovigo ORTAM
19 Ghirotti Luca Sez. Rovigo ORTAM
20 Elisabetta Girace Sez. Mestre ORTAM
21 Margherita Gnocato Sez. Treviso ORTAM
22 Guerrino Malagola Sez. Conegliano ORTAM
23 Daniela Pizzo Sez. Mestre ORTAM
24 Davide Pizzicato Sez. Vicenza ORTAM
25 Elisa Rovatti Sez. Ferrara ORTAM
26 Simone Papuzzi Sez. Rovigo ORTAM
27 Maria Rosa Rebeschini Sez. Dolo ORTAM
28 Barbara Rodeghiero Sez. Asiago ORTAM
29 Diana Sperotto Sez. Schio ORTAM
30 Zennaro Luca Sez. Rovigo ORTAM
31 Patrizia Zordan Sez. Schio ORTAM

Login

Operatori Regionali